خانه / نوشتارها / تبلت عزرائیل!

تبلت عزرائیل!

بدون هیچ توضیح خاصی این حدیث رو بخونید :

رسول خدا صلى اللَّه عليه و آله كه چون مرا به آسمان بردند فرشته‌‏اى ديدم كه لوح نورى بدست داشت و پيوسته بى‏اينكه براست و چپ رو كند بدان نگاه ميكرد، بر هيئت حرير (حزين خ ب) بود، بجبرئيل گفتم:

اين كيست؟ گفت اين فرشته مرگ است و مشغول جان گرفتن است، گفتم: اى جبرئيل مرا نزد او ببر تا با او سخن گويم مرا نزدش برد و باو گفتم، آيا هر كه مرده و ميرد تو جانش را ستانى؟ گفت: آرى، گفتم: خود بالاى سرش روى؟

گفت: آرى، خدا همه دنيا را بمانند يك درهمى براى من مسخر كرده كه در دست كسى باشد و آن را بچرخاند، هيچ خانه در جهان نيست جز اينكه من هر روز پنج بار در آن درآيم و بخاندانى كه بر مرده خود گريند ميگويم: گريه نكنيد كه من باز آيم و باز آيم تا هيچ كدام شما نمانيد، رسول خدا صلى اللَّه عليه و آله فرمود: اى جبرئيل، مرگ بس است براى كوبنده‏گى؟ گفت: آنچه پس از مرگ است كوبنده‏تر و بزرگتر است.

آسمان و جهان-ترجمه كتاب السماء و العالم بحار، ج‏3، ص: 208

چند لحظه بعد (ویرایش جدید)

همین الان عبارت تبلت عزرائیل رو تو گوگل سرچ کردم و دیدم مطلبی شبیه به این در آپارات به اشتراک گذاشته شده از طرف کانالی به نام رسانه یوسف فاطمه!

جالب اینکه ایشون (یا شخص دیگری) همین حدیث رو به صورت کلیپ گذاشته‌اند! ببینیم :

حتما ببینید

خدایان و افسانه‌ها

به نام ایزد بخشاینده بخشایشگر شيخ بزرگوار ابو جعفر بن محمد بن على بن الحسين …

4 نظر

  1. ما موضوعاتی که برای رسانه در نظر گرفتیم در دنیای وب برا خودش تکه و بی‌نظیره مثل سفینه فضایی حضرت علی (ع) یا خیلی چیزهای دیگه در اینده هم اگر خداوند توفیق دهد بیشتر و عالی تر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *