خانه / نوشتارها / خشم خدا و گرانی

خشم خدا و گرانی

به نام ایزد بخشاینده و بخشایشگر

این حدیث رو بخونید:

مرحوم کلینی در کتاب الکافی که از معتبرترین کتب حدیثی شیعه و جز کتب اربعه است، در کتاب المعیشة جلد 5 الکافی حدیثی از پیامبر اکرم(ص) آورده و حدیث چنین است: «عَنِ اَلْأَصْبَغِ بْنِ نُبَاتَةَ قَالَ قَالَ أَمِيرُ اَلْمُؤْمِنِينَ عَلَيْهِ اَلسَّلاَمُ قَالَ رَسُولُ اَللَّهِ صَلَّى اَللَّهُ عَلَيْهِ وَ آلِهِ: إِذَا غَضِبَ اَللَّهُ عَلَى أُمَّةٍ وَ لَمْ يُنْزِلْ بِهَا اَلْعَذَابَ غَلَتْ أَسْعَارُهَا وَ قَصُرَتْ أَعْمَارُهَا وَ لَمْ تَرْبَحْ تُجَّارُهَا وَ لَمْ تَزْكُ ثِمَارُهَا وَ لَمْ تَغْزُرْ أَنْهَارُهَا وَ حُبِسَ عَنْهَا أَمْطَارُهَا وَ سُلِّطَ عَلَيْهَا شِرَارُهَا».

این استاد حوزوی در شرح این حدیث گفت: اصبغ بن نباته از امیرالمومنین(ع) و حضرت از پیامبر اکرم(ص) نقل نموده اند: «هرگاه خداوند بر امّتى خشم بگيرد، ولى عذاب بر آنان نفرستد، قيمت كالاهاى آنها گران مى‌شود، عمرهاى آنان كوتاه مى‌شود، تاجران آنها سود نمى‌برند، ميوه‌هاى آنان رشد نمى‌كند و پرمحصول نمى‌شود، نهرهاى آنها پرآب نمى‌گردد، باران‌هاى ساليانه از آنان دريغ مى‌شود و بدترين افراد بر آنان مسلّط‍‌ مى‌گردند».

خداوند بر ما مردم ایران خشم گرفته ولی نمی‌خواهد عذابمان کند
برای همین گرانی به وجود آورده است.

سوالی که پرسیده می‌شه اینه که خداوند چگونه قیمت‌ها رو گران و ارزان می‌کنه؟؟؟

پاسخ خیلی ساده است!
خداوند از طریق کنترل ذهن و اندیشه ما به ذهن اشخاص می‌اندازه که مثلا قیمت فلان کالا رو دو برابر کن یا فلان کالا رو نصف قیمت فعلی تعیین کن
ما هر قیمتی که روی محصول بگذاریم در واقع خداوند خواسته که ما آن قیمت را روی آن محصول بگذاریم

انواع گناهان انواع کارهای زشت و انواع ظلم و ستم و انواع جاهلیت و بی‌دینی یا بددینی و بسیاری رفتارهای شیطانی ما (تعارف نداریم که!) باعث شده که خداوند چنین برما خشم بگیرد (که در حدیث بالا خوندید)
ما باید درست بشویم، خودمان را اصلاح کنیم، چه جور این کارو بکنیم؟؟؟
پاسخ اینه که خداوند ما و جهان رو آفریده و برای همین می‌دونه که چه چیزی به نفع انسان هست و چه چیزی به سود اوست
خداوند یک راهنمای استفاده زندگی رو برای ما فرستاده
همانطور که هر دستگاهی راهنمای کاربری خودش رو داره (مثل لباس شویی و تلویزیون و …) انسان هم راهنمای خودش رو داره! البته انسان بسیار بسیار و بسیار موجود پیچیده‌ای هست نسبت به تلویزیون و رایانه و نظایر اینها!

خداوند این برنامه رو از طریق پیامبران و سپس جانشین آن‌ها به ما داده است که با آن «دین» گفته می‌شود.

پس اگر می‌بینید که این همه بلا (نه عذاب) بر سر ما نازل شده برای اینه که ما یا دین‌دار نیستیم یا دینمان به درد عمه شیطان می‌خورد!

خلاصه اینکه خودتون رو اصلاح کنید و به همدیگر کمک کنید تا خداوند همه چیز رو درست کنه!

مطمئن باشید که می‌تونه اگر ما بخواهیم!

حتما ببینید

خدایان و افسانه‌ها

به نام ایزد بخشاینده بخشایشگر شيخ بزرگوار ابو جعفر بن محمد بن على بن الحسين …

یک نظر

  1. اطاعت از قوانین و‌فرمان خداوند مانند گرمای زندگی‌ست هر چه نا فرمانی و دشمنی با قوانین خدا بیشتر بشه درجه محبت و گرمای زندگی هم رو به کاهش می‌ره تا در لبه پرتگاه و هلاکت برسه
    قسمتی از تجربه نزدیک به مرگ: یک مثال در مورد مرور زندگیم این بود که وقتی بچه بودم به یک پسر بچه در خیابان آزار و اذیت زیاد جسمی و روحی وارد کردم. او به گریه افتاد و من ترسیده و فرار کرده و به خانه بازگشتم و در اتاقی پنهان شدم. در مرور زندگیم دیدم که در اثر درد و گریه این بچه نوعی انرژی منفی از او به اطراف صادر میشد که رهگذران و حتی گنجشگان و پشهها از آن تأثیر منفی دریافت میکنند. من میدیدم که حیات در همه چیز وجود دارد و تقسیم بندی ما در مورد موجودات زنده و غیر زنده از دید و نگاه دنیوی ماست و در حقیقت همه چیز زنده است.
    من دیدم که هرگاه آزاری به کسی وارد کردهام در حقیقت به خودم آسیب زدهام و در حقیقت خدمتی به او کردهام زیرا او در برابر این آزار من خیر و رحمتی بیشتر در جائی دریافت کرده است. همچنین هرگاه به کسی کوچکترین محبت و خوبی کرده بودم، حتی یک لبخند کوچک، در حقیقت به خود خدمت کرده بودم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *